27 відгуків
+380 (95) 383-23-94
Saunaplus

На якій відстані від будинку можна будувати лазню

На якій відстані від будинку можна будувати лазню
🔔 Визначаємо відстань від лазні до будинку
🔔 Будівництво лазні: враховуємо деталі
🔔 Будівництво лазні: не економимо на матеріалах
Звичайно, велика удача купити заміський будинок з уже збудованою парною і не ускладнювати себе турботами, як будувати лазню. У разі її відсутності можна самостійно зайнятися будівництвом або запросити професіоналів. При вирішенні питання, яке будівництво лазні затіяти, насамперед врахуйте ландшафт ділянки та відстань від лазні до будинку.
Визначаємо відстань від лазні до будинку
Щоб запобігти неприємностям, будівництво лазні має на увазі суворе виконання будівельних норм і правил, а саме відстань від лазні до будинку. Перед тим, як будувати лазню, потрібно дізнатися дозволену дистанцію по БНіП. Основні правила:
відстань від лазні з цегли, бетону та каменю до житлового будинку – 6 метрів, якщо парна з дахом з металочерепиці – 8 метрів, від дерев'яної лазні до будинку – 10 метрів;
відстань від лазні із жаростійких матеріалів із дерев'яною покрівлею до аналогічної житлової будови — 9 метрів;
будівництво лазні та будинки з дерев'яного зрубу та обробкою антизаймистими складами можливе від 12 до 15 метрів;
відстань від лазні до сусідньої житлової будівлі – 8-12 метрів.
Ці правила однаково діють як класичних димних лазень, так звичайних парилок.
Перед тим, як будувати лазню, заздалегідь сплануйте ландшафт, бажаний будматеріал, розмір будівлі з урахуванням санітарних норм. В результаті використання побудованої парилки не створить проблем із сусідами та зведе до мінімуму можливі ризики шкоди вашому майну.
Підбір хороших будматеріалів та дотримання правильної відстані від лазні до будинку захистить від покарання під час незаконної експлуатації будівлі. Незалежно від того, рубана лазня або викладена з каменю, норми до будівництва  виконувати необхідно.
Будівництво лазні: враховуємо деталі
При розрахунку, яку відстань від лазні, побудованої з будь-якого будматеріалу, враховуйте нюанси:
вхід у лазню краще розмістити з південного боку - це найтепліше і освітлене місце, а в зимовий сезон тут накопичується менше снігу;
вікна встановити із західної або південно-західної сторони - природне освітлення максимально надходитиме в приміщення, що заощадить витрати на електрику;
подбати про хорошу оглядовість будівлі та входу в неї з віконних отворів заміського котеджу для своєчасного виявлення та попередження непередбачених ситуацій.
Якщо на дачній території є водоймище, то відстань від лазні витримуйте від 15 м. Важливо подбати про очисну споруду. Водовідведення від лазні траншейного типу варто присипати піщано-гравійною сумішшю.
Для охолодження після парних процедур  варто поринути у басейн. Його краще встановити на будь-якій зручній відстані від лазні.
Будівництво лазні: не економимо на матеріалах
На правильне будівництво лазні впливає як відстань від лазні до будинку, так і задіяний у будівництві матеріал. Всі будматеріали за своєю вогнетривкістю діляться на класи:
1 клас - негорючі матеріали (бетон, цегла, камінь тощо);
2 клас - негорюча основа з дерев'яними та сталевими перекриттями;
3 клас - дерев'яний зруб і подібне горюче оздоблення.
Використання негорючих матеріалів дозволяє скоротити відстань від лазні до будинку до допустимих метрів з метою економії корисної площі.
При будівництві лазні важливо не лише відстані до будинку та сусідніх будівель, але й правильне встановлення печі. Дотримання протипожежної безпеки та норм монтажу димоходу мінімізує ймовірність спалаху при тривалому нагріванні до температури понад 100 градусів. Таким чином, правильна відстань від лазні до будинку – гарантія відсутності загоряння житлового будинку у разі надзвичайної ситуації.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner